Smar do łańcuchów eLUBE MoS2 LUBE 100ml extremalne
search
  • Smar do łańcuchów eLUBE MoS2 LUBE 100ml extremalne
  • Smar do łańcuchów eLUBE MoS2 LUBE 100ml extremalne
  • Smar do łańcuchów eLUBE MoS2 LUBE 100ml extremalne

Smar do łańcuchów eLUBE MoS2 LUBE 100ml extremalne

44,99 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Smar do łańcuchów eLUBE MoS2 LUBE 100ml extremalne warunki

Syntetyczny smar do łańcucha z dwusiarczkiem molibdenu o dużej sile przylegania i dodatkami zabezpieczającymi przed korozją to mieszanina olejów syntetycznych i mineralnych  jako olej bazowy oraz szeregu dodatków z grupy premium zwanych często uszlachetniającym. Mają one za zadanie polepszyć właściwości  przeciwzatarciowe, przeciwzużyciowe i są głównie modyfikatorami tarcia. Zastosowane do olejku łańcuchowego MoS2 Lube powoduje rekcje tribochemiczne pomiędzy łańcuchem a smarem i zwiększa żywotność oraz  zabezpiecza przed pobieraniem brudu i kurzu .Dodatkową istotną właściwością produktu jest znaczne  zmniejszenie hałasu .

Zastosowane  dodatki EP (extreme pressure) wchodzą  w reakcję z olejem bazowym a pośrednio z elementami łańcucha i są szczególnie aktywne podczas silnych nacisków jakie występują w czasie jazd wyczynowych i amatorskich o dużym wysiłku. Z tego powodu jest to produkt polecany szczególnie kolarzom i grupom kolarskim.

Inhibitor korozji zawarty w produkcie ma nie dopuścić do bezpośredniego oddziaływania z metalem tlenków i kwasów powstałych podczas starzenia się oleju. Tak skonstruowany olej do łańcucha rowerowego wzbogacony został o MoS2 –dwusiarczek molibdenu w postaci płynnej foli o charakterze dyspersji. Z tego powodu na opakowaniu produktu umieszczono ostrzeżenie przed użyciem wstrząsnąć, co ma zapewnić równomiernie wymieszanie związków molibdenowych z zasadniczym olejem. Czarny kolor produktu MoS2 Lube firmy eLUBE  serii hybrid  wynika z zastosowania „poduszki” związków molibdenowych które maja intensywny czarny kolor.

Zawarte w oleju dodatki poprawiające przyczepność, dodatki penetrująco-pełzające zwiększają płynność i zmniejszają lepkość smaru oraz sprawiają, że  smar zostaje równomiernie rozprowadzony po wszystkich częściach łańcucha a w szczególności w jego najtrudniejszych do smarowania  miejsc czyli środków  ogniw. Całość tworzy  strukturę płyty laminarnej i spełnia wszystkie niezbędne normy dla smarów rowerowych typu "smaruj i jedź", które zachowują swoją integralność na poziomie molekularnym w momencie gdy są zgniatane przez piny i płytki łańcucha oraz zębatkę przednią nawet przy dużej mocy. Hybrid MoS2 Lube jest rzadki, konsystencją przypomina nieco tłuste mleko a pakowany jest w buteleczkę 100 ml zakończoną dozownikiem dobranym do kształtu ogniw łańcucha.

Czarny  MoS2 Lube charakteryzuje się dużą żywotnością i dzięki dodatkom zapobiegającym powstawanie osadów, łańcuch nie wymaga mechanicznego czyszczenia, a kolejne posmarowanie zwiększa tylko środki smarne zawarte w łańcuchu. Ta zaleta czyni produkt wyjątkowo ekonomicznym w eksploatacji.

Największą zaletą odróżniająca produkt od innych obecnych na rynku jest użyta forma  specjalnego związku molibdenowego  ,który znacznie zmniejsza tarcie elementów metalowych a dodatkowo zwiększa  transport i penetracje smaru w trudno dostępnych miejscach.

Po nałożeniu na elementy łańcucha optymalnej ilości smaru, dodatek transportowy odparowuje, pozostawiając na elementach łańcucha cienką powłokę smarną, która jest lekko wilgotna   w dotyku i nie absorbuje brudu z otoczenia.

Pomimo, że  olej łańcuchowy MoS2 Lube  zalecany jest do pracy w suchych do lekko wilgotnych warunków pogodowych należy zaznaczyć, że  kałuże, bądź niewielki deszcz nie  powodują zmniejszenia właściwości smarnych produktu i jest go ciężko wypłukać. Nie jest to więc preparat wyłącznie na suche warunki; mokre nie spowodują natychmiastowego wypłukania środka smarnego.

Główne zalety smaru  można sprowadzić do kilku elementów a najważniejsze to :

  • bardzo oszczędny i wydajny smar do łańcucha rowerowego
  • łatwe, szybkie dozowanie dzięki dopasowanej końcówce
  • długotrwałe działanie znacznie przewyższające dostępne produkty tego typu
  • pakowanie dostosowane do domowego serwisu
  • kryje rolki szybciej i w trwalszy sposób, niż gęstsze odpowiedniki
2 Przedmioty

Opis

Kod producenta
0101051
Marka
Inna marka
Stan
Nowy
Przeznaczenie
do łańcucha
EAN
5900949560045
Rodzaj
smar